طراحی سایت
دات نت نیوک
Menu

pishgiri

13

دادیار حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مشهد اعلام کرد :

مدیریت مطلوب جمع آوری و امحاء پسماندهای پزشکی

   فرزاد بهشتی توندری دادیار حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مشهد اظهار داشت: نظر به اهمیت مدیریت درست و صحیح جمع آوری و امحاء پسماندهای پزشکی در راستای صیانت از سلامت آحاد جامعه بحمدا... با همکاری مطلوب دستگاههای مسئول از جمله سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد ، سازمان حفاظت محیط زیست استان ، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان نظام پزشکی ، تمامی بیمارستان ها ، درمانگاه ها و آزمایشگاههای سطح شهر مشهد با انعقاد قرارداد ، پسماندهای عفونی و پزشکی آنان به عنوان پسماند ویژه ،  جمع آوری و بعد از طی مراحل بی خطر سازی ، امحاء می گردد . 

  بهشتی توندری ادامه داد در همین راستا نیز تاکنون بیش از هزار مطب پزشک در سطح شهر مشهد که دارای پسماند عفونی و پزشکی هستند نیز با انعقاد قرارداد ، این پسماند ها جمع آوری و بی خطر سازی  می شوند .

این مقام قضایی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون مطب پزشکی هست که پسماند پزشکی تولید کند اما قراردادی جهت جمع آوری این پسماند به صورت ویژه نداشته باشد ؟ گفت بسیاری از مطب هایی که پسماند عفونی و یا پزشکی تولید می کنند قرارداد با شرکت مربوطه منعقد نموده اند ، اما برابر اعلام سازمان نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی احتمال وجود برخی مطب ها که پسماند ویژه را در پسماند عادی مخلوط می کنند وجود دارد که بر همین اساس و جهت رسیدن به معیاری واحد ، در جلسه چند روز پیش ، تصمیم گرفته شد که رشته های پزشکی که عمدتاً نوع فعالیت آنان پسماند عفونی و پزشکی تولید می کنند حتما بررسی گردد تا پسماندهای این مطب ها با عنوان پسماند ویژه جمع آوری گردد .

 

      

 

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |
دی ان ان